Z ŻYCIA KLUBU

Dowiedz się więcej o tym co dzieje się w naszym klubie.  Poniżej znajdziesz wydarzenia w których bierzemy udział i które organizujemy. 

Czytaj Dalej

Swoją działalność rozpoczęliśmy w 2019 roku. Codziennie z powodzeniem rozwijamy to miejsce .
Jesteśmy nastawieni na PROGRES każdego człowieka – mężczyzn, kobiety, dzieci. 

Swoją wiedza i doświadczeniem chcemy inspirować nie tylko sportowców i zawodników. Możesz być kimkolwiek chcesz a MY – TUTAJ będziemy Cię w tym wspierać. Miejsce stworzone przez Rafała Kosiarskiego który od 6 roku życia jest związany ze sportem – Piłka nożna, taniec, sporty walki. 

Rozwój sprawności to jeden z najważniejszych filarów życia ,który jest naszą misją. Zdobyta wiedza dzielimy się podczas zajęć i aktywnie promujemy sportowy tryb życia na wydarzeniach lokalnych, zawodach sportowych i social mediach. Zapraszamy Cię tutaj gdzie wszystko jest możliwe.

SEMINARIUM Z KRZYSZTOFEM "DIABLO" WŁODARCZYKIEM

W dniu 14.01.2023 wzięliśmy udział w seminarium prowadzonym przez Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka i Trenera Jana Dobrzyjałowskiego .
Trzy godzinne zajęcia rozpoczęliśmy od nauki postawy bokserskiej płynnie przechodząc do podstawowych kroków ,pracy nóg i ciosów.
Kolejnym elementem treningu były zadania w parze i kombinacje wykonywane " na sucho" czyli bez rękawic. Prowadzący zajęcia w między czasie dawali cenne wskazówki uczestnikom , których na sali było 35 z różnych klubów. Duża dbałość o szczegóły oraz bardzo przystępne tłumaczenie zadań sprawili ,że te 3 godziny spędziliśmy na płynnej pracy ucząc się i poznając różne kombinacje i ćwiczenia. Niedzielny czas spędzony na sali napewno zaowocuje na nadchodzących zawodach dla naszych zawodników.

TRENER NA ZGRUPOWANIE KADRY NARODOWEJ W CHMIELNIE

W dniach 24-30 .06.2023 odbywał się obóz reprezentantów Polski w kickboxingu w formułach low kick -w której Trener Rafał Kosiarski jest członkiem w kategorii 71kg i kick light. Obydwie formuły charakteryzują się dużą ilością niskich kopnięć, dlatego też nazywane są formułami niskokopanymi - low kick na ringu ,kick light na macie.
Trenerami ,którzy przekazywali wiedze byli :
Andrzej Garbaczewski
Piotr Nasulewicz
Seweryn Szczepankowski
Patryk Zaborowski

Każdy Trener zaprezentował swój warsztat treningowy z różnymi ćwiczeniami - wszyscy kładli nacisk na przekazywanie informacji jak skutecznie poruszać się i wygrywać w trenowanych formułach. W trakcie obozu uczestniczyliśmy także w wykładzie na temat prewencji urazów i treningu motorycznego w sportach walki.
Obóz miał charakter pozasezonowy czyli oprócz klasycznej pracy kickboxerskiej pracowaliśmy także nad wytrzymałością treningiem obwodowym a także pływaniem kajakami po jeziorach. Wykonaliśmy 11 jednostek treningowych oraz 2 jednostki jedzeniowe czyli grille z dużą ilością mięsiwa 🙂
Grupa 50 najlepszych zawodników w Polsce to prawdziwa gratka aby rozwijać swoje umiejętności dlatego wysokie wyniki sportowe otwierają możliwości pracy z najlepszymi. Aktywne uprawianie innych dyscyplin sportowych poza sezonem przekłada się na zdrowszy aparat ruchu i sprawniejsze ciało dzięki czemu zawodnicy mogą wydłużać swoją karierę i być otwartymi na różne wzorce ruchowe.

PIOTREK PLEZIA MISTRZEM POLSKI !

W dniach 1-3.04 2022 odbywały się Mistrzostwa Polski w kickboxingu w formule low kick.
Piotrek Plezia wygrywa swoją kategorię i zostaje Mistrzem Polski co oznacza angaż na zgrupowanie kadry Narodowej juniorów.
Gratulacje od całego klubu !!

PIOTREK PLEZIA BRĄZOWYM MEDALISTĄ PUCHARU ŚWIATA!

W Budapeszcie odbył się 28. Puchar Świata w kickboxingu największej na świecie federacji WAKO.
Piotrek zdobywa brązowy medal tych zawodów co ustawia go na 17stej pozycji w rankingu międzynarodowym.
Wielkie gratulacje za kolejne sukcesy wychowanka Trenera Rafała Kosiarskiego .
Piotrek to ambitny nastolatek z pasją do zdrowego trybu życia oraz aspiracjami to wielkich sportowych osiągnięć.

TRENER RAFAŁ KOSIARSKI WYGRYWA TURNIEJ W SUSZU!

W dniach 19-20.05 2023 odbywał się ogólnopolski turniej w Suszu w randze Pucharu Polski.
Nasz Trener Rafał Kosiarski wygrywa swoją kategorię i dobija do 140 stej walki w swojej karierze.
Wielkie gratulacje i do zobaczenia na sali w naszej Akademii Progresu.

ZAJĘCIA Z NASZYMI TRENERAMI W WARSZTATOLANDII

W wakacyjnym lipcu Trener Główny Rafał Kosiarski oraz instruktorka Wiktoria Chmiel mieli przyjemność poprowadzić zajęcia pokazowe z kickboxingu
w budynku Kulturoteki w Bibicach niedaleko Krakowa. Uczestnikami zajęć była 20 osobowa grupa dzieci ,którzy uczestniczyli w półkolonii pod partonatem "Warsztatolandii" Nasza kadra opowiedziała kilka słów o tym czym się zajmują w klubie i wykonaliśmy z grupą trening z elementami podstawowych uderzeń i kopnięć wplatając w to ćwiczenia ogólnorozwojowe. Wykonaliśmy pokazowy trening na tarczach zakończony intensywną drabinką z kopnięciami. Na koniec zajęć przy pomocy specjalnych padów uczestnicy mieli okazję popracować nad rywalizacją i swoim czasem reakcji ,który jest najważniejszym elementem w sportach walki. Nagrodziliśmy kilka osób za trening gadżetami klubowymi i już nie możemy się doczekać kolejnych wspólnych zajęć. W Akademii Progresu już od września zapraszamy na zajęcia dla dzieci z elementami sportów walki.

NAUCZ SIĘ PODSTAW KICKBOXINGU JUŻ W TE WAKACJĘ !

Specjalnie dla tych ,którzy nie chcą czekać do września otwieramy w klubie nowy nabór dla początkujących . Przez 6 godzin w mięsiącu poznasz sport jakim jest kickboxing zapoznając się z podstawowymi krokami, ciosami ,kopnięciami i różnego rodzaju ćwiczeniami. Treningi pod okiem naszego głównego Trenera Rafała Kosiarskiego (jego CV sportowe znajdziecie się w zakładce "KADRA TRENERSKA") to świetnia zabawa i gwarancja świetnej jakości zajęc . Zapisując się na zajęciach dołaczasz do naszego elitarnego grona klubowiczów. Nie zmarnuj tej okazji i dołącz do Akademii już w sierpniu !
W zakładce "kalendarz" znajdziesz dostępny grafik zajęc grupowych od września.

TRENER RAFAŁ kOSIARSKI NA ZGRUPOWANIU REPREZENTACJI POLSKI

Głównodowodzący Akademii Progresu Rafał Kosiarski 5 sierpnia 2023 po raz kolejny zawitał do Piotrkowa Trybunalskiego do klubu Toma Gym na konsultacje Reprezentacji Polski. Cykl zgrupowań jest dedykowany wymianą doświadczenia podczas rund, kształceniem zawodników oraz ich szkoleniem. Cykl startowy po wakacjach nasz Trener rozpocznie od Pucharu Polski w Piotrkowie Trybunalskim już we wrześniu.
Wyjazdy i praca z Trenerami Reprezentacji Polski naszego Trenera to gwarancja najwyższej jakości działania naszego klubu .

TRENER GŁÓWNY NA TYGODNIOWYM ZGRUPOWANIU REPREZENTACJI

Rafał Kosiarski - Główny Trener Akademii Progresu kolejny raz wyjechał (i już wrócił) na zgrupowanie Reprezentacji Polski w kickboxingu.
Kadrowicze spędzili cały tydzień robiąc treningi wytrzymałościowe w górach i treningi specjalistyczne na sali. W COSie- Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanym Kadra miała do dyspozycji komfortowe pokoje ,świetnie wyposażoną stołówkę , strefę odnowy biologicznej (sauny, jacuzzi, banie z zimna woda, hydroterapie itp. ) Zgrupowanie jest kolejnym krokiem do listopadowych Mistrzostw Świata ,które w tym roku odbędą się w Portugalii. Sponsorem wyjazdu Trenera był wieloletni partner sklep Drziolko.pl - lider branży konopnej. CBD właśnie od "Doktora " możecie nabyć także w naszym klubie.

I OTWARTE SEMINARIUM Z TRENEREM ADAMEM RYDZAKIEM

Zapraszamy na I otwarte seminarium w naszym klubie ,które poprowadzi Adam Rydzak - Trener Główny klubu Fighter Nowa Sól oraz Trener Główny naszego klubowego Trenera Rafała Kosiarskiego. Trening na charakter charytatywny - wstęp płatny w formie mokrej jakościowej karmy dla zwierząt . Startujemy w piątek 6 pażdziernik o godzinie 18.00 Trening potrwa minimum 2 godziny. Tematem zajęć będą techniki ringowe oraz wykorzystywanie różnych rozwiązań w walce. Wstęp dla osób minimum średnio- zaawansowanych.
Na zakończenie zostaną rozdane certyfikaty oraz uwiecznimy spotkanie wspólnym zdjęciem.

TRENER PO RAZ KOLEJNY WYGRYWA PUCHAR POLSKI w kickboxingu

Głównodowodzący naszego klubu - Trener Rafał Kosiarski po raz kolejny wygrywa Puchar Polski w kategorii - 71kg. Impreza odbyła się w Piotrkowie Trybunalskim w dniach 22-23.09.2023 . Był to start kontrolny przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Portugali. Z naszym Trenerem był oczywiście Trener Adam Rydzak ,który już w przyszłym tygodniu poprowadzi w naszym klubie charytatywne seminarium.

TRENER PO RAZ PIĄTY MISTRZEM POLSKI

W dniach 13-14.10 w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski PRO-AM czyli w formule gdzie walczymy bez kasku i w ochraniaczach na piszczele.
Trener wygrał swoją kategorię - 71kg . W narożniku Trenera tym razem pomagali trenerzy Reprezentacji Polski Krzysztof Toma i Marek Soboń . Był to drugi sukces z rzędu przed Mistrzostwami Świata w Portugalii. Trener w Polsce w tym roku jest niepokonany na ringu . Trzymamy kciuki za start na Mistrzostwach Świata.

pIOTREK PLEZIA MISTRZEM PUCHARU POLSKI !!

Puchar Polski, który odbył się 20-22.10.2023 w Starachowicach to najwyższy rangą obok Mistrzostw Polski turniej w Polsce zdobyty przez Piotrka . Po dwóch świetnie stoczonych walkach staje na najwyższym stopniu podium i dodatkowo zostaje zaproszony na zgrupowanie Kadry low kick. Niestety kontuzja przeszkodziła w wyjeżdzie ale Piotrek wrócił już na salę i szlifuje swoje umiejętności przed kolejnym startem w tym sezonie. Gratulacje od całego klubu dla pracowitego juniora !

TRENER GŁÓWNY RAFAŁ KOSIARSKI NA OSTATNIM ZGRUPOWANIU PRZED MISTRZOSTWAMI ŚWIATA

W Piotrkowie Trybunalskim 27-29.10.2023 Kadra Polski low kick odbyły się ostatnie konsultacje przed Mistrzostwami Świata w Portugalii .
Zawodnicy wykonali sesję sparingowe, szybkościowe i rundy na tarczach. Treningi odbywały się pod czujnym okiem Trenerów Kadry a uczestnikiem zgrupowania był także sponsor główny Kadry reprezentujący firmę REAKTO

DOMINIK SZNEJWAJS WYGRYWA NA LIDZE BATTLE OF WARRIORS

28 października 2023 odbyła się kolejna edycja ligi Battle of Warriors w Wieliczce organizowana przez Rafała Szopę i Polski Związek Kickboxingu. Nasz klub reprezentował Dominik wygrywając jednogłośnie na punkty w kategorii - 67 kg. Dodatkowo w jednej z rund nasz zawodnik doprowadza do liczenia przeciwnika po świetnej akcji z backfistem czyli obrotowym uderzeniu pięścią . W ringu była obecna Wiktoria Chmiel - nasza instruktorka oraz Przemek Rafała Kosiarskiego Przemek Miękina. Gratulacje dla całego zespołu na zwycięstwo.

TRENER RAFAŁ KOSIARSKI 9 ZAWODNIKIEM NA ŚWIECIE

Trener Rafał Kosiarski w Portugalii na Mistrzostwach Świata w kickboxingu zajął 9 miejsce w swojej kategorii wagowej -71kg . Gratulujemy wysokiej lokaty i życzymy udanego off sezonu !:)

JOGA W AKADEMII PROGRESU JUŻ OD 2 STYCZNIA !

NASZ KLUB NA SEMINARIUM Z RÓŻALEM

Reprezentacja naszego klubu w osobach Trenera Głównego i zawodników 10 lutego 2024 odbyła 2.5 godzinne seminarium z Marcinem Różalskim . Nikomu nie trzeba przedstawiać świetnego zawodnika ,który swoje walczy toczył w wielkim stylu. To kolejny krok w rozwoju naszego klubu .

FILIP ĆWICZY W TAJLANDII

Nasz klubowy kolega Filip podczas pobytu w Tajlandii mocno sprawdza formę tajskich trenerów. Jako klub jesteśmy dumni ,że nasza klubowa koszulka powędrowała do stolicy boksu tajskiego . Powodzenia na treningach Filip!

MATEUSZ I DOMINIK NA SEMINARIUM Z BARTKIEM DOMALIKIEM

Na początku marca 20224 Mateusz i nasz przyszły instruktor Paweł spędzili produktywny czas na seminarium z Bartkiem Domalikiem świetnym kickboxerem a aktualnie zawodnikiem Grodmy - organizacji walk na gołe pięści. Seminarium odbyło się w dwóch blokach i współorganizatorem był Rafał Szopa. Kolejna cegiełka dołożona do rozwoju klubu !

SEMINARIUM Z KICKBOXINGU W NASZYM KLUBIE

23 marca w naszym klubie odbędzie się seminarium z kickboxingu w temacie skutecznego wygrywania walk oraz kombinacji do używania w walce .Seminarium poprowadzi Trener Główny naszego klubu Rafał Kosiarski.

AKADEMIA PROGRESU Z KOLEJNYMI SUKCESAMI !

21 kwietnia 2024 trójka naszych zawodników startowała na lidze w JJ Center . Pierwszy Dominik jak profesor wypunktował pewnie swojego rywala i zwyciężył jednogłośną decyzją sędziów. Paweł jako drugi zmierzył się z dużo cięższych zawodnikiem i po ciężkiej pierwszej rundzie w 3 rundzie wygrywa przez nokaut w świetnym stylu.
Debiutujący na ringu 14 letni Olek z racji braku przeciwnika w kickboxingu wystartował w boksie i po bardzo ładnej dynamicznej walkę ze starszym i cięższym przeciwnikiem remisuje po trzech pełnych rundach.
Gratulacje dla całego zespołu już wkrótce kolejny start naszego klubu !